HomeNejnovější fotografieGalerie autorůAkce, články, novinkyMapa Moravského ToskánskaObce - přehled služebKde fotitKalendář Moravské Toskánsko 2024Workshop Moravské ToskánskoFotografování s průvodcemNabídka fotoobrazůVína Moravské ToskánskoWebcamKontakt

Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio‑pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.

Už třetím rokem nabízíme rozšířený formát workshopu. Přidali jsme večerní fotografování v neděli a ranní fotografování v pondělí. O celých 50% se tak zvýšil počet ranních a večerních focení!

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních či podzimních polí.

Čejkovická třešeň, Moravské Toskánsko
Emil Čelustka - Barevné vinohrady

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe a v rámci workshopu navštívíme i místa, která jiní ještě ani neobjevili.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již sedmým rokem intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj to nejcennější, co máme - náš čas!

Termíny

5. - 8. dubna 2024
12. - 15. dubna 2024
19. - 22. dubna 2024

Dubnové termíny jsou zaměřené na fotografování jarní zeleně a kvetoucích stromů.

24. - 27. května 2024
31. května - 3. června 2024

Květnový termín je zaměřený na jetel inkarnát, termín na přelomu května a června pak na vlčí máky.

Program workshopu

1. den (pátek): 15:00 - 17:00 sraz (dle roční doby), ubytování, první večerní focení
2. den (sobota): ranní focení, teorie fotografování, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
3. den (neděle): ranní focení, praktická cvičení, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
4. den (pondělí): ranní focení, 9:00 ukončení workshopu

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více, ideální je objektiv 100-400mm na full-frame těle
- pořádný stativ a dálková spoušť (kabel, IR, BT)
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Novinka! Od letošní sezóny je možnost zapůjčení fotografického vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy. Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Stavěšický posed, Moravské Toskánsko
Marek Svoboda - Stavěšický posed

Lektoři

Emil Čelustka, web, galerie
Marek Svoboda, web, galerie

Cena

3.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu, přednášku o stativech a ukázky prací lektorů.
Cena neobsahuje: Dopravu do místa konání a během workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý účastník sám.

Po včasné registraci obdržíte výzvu k úhradě ve výši 500 Kč. Provedením této platby bude vaše registrace kompletní a vaše místo na workshopu jisté. K doplacení ceny workshopu budete vyzváni měsíc před konáním workshopu. Při registraci v posledních 6 týdnech před konáním workshopu obdržíte pouze výzvu na celou částku ceny workshopu.

Doprava

Cestovat do místa konání workshopu můžete vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Na místě se pak domluvíme, abychom cestovali co nejmenším počtem vozů. Je dobrým zvykem domluvit se s majitelem vozidla na podílu na nákladech.

Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít bezplatnou spolujízdu z Brna a v den ukončení workshopu také cestu do Brna. Pozor, tato nabídka je omezena počtem míst ve voze a platí známé: kdo dřív příjde...

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v oblasti Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci. Samostatný pokoj vám ale nemůžeme zaručit, je třeba se zeptat. Větší šance je při brzké registraci, na poslední chvíli je pravděpodobnost menší..

Pokud jsou vaše požadavky na ubytování vyšší, můžete si zajistit ubytování dle svých představ a na ranní sraz dojíždět. Hotely najdete v Kyjově, Čejkovicích a Velkých Bílovicích.

Stravování

Snídáme společně v penzionu po návratu z ranního focení. Podle aktuální nabídky penzionu využijeme buď možnost snídaně nabízené penzionem (120 - 150 Kč) nebo bude možnost si nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci, případně si objednáváme dovážku do penzionu.
Posed v mlze, Moravské Toskánsko
Emil Čelustka - Posed v mlze

Storno podmínky

Platba na potvrzení registrace ve výši 500 Kč je nevratná. Dobrou zprávou ale je, že pokud se rozhodnete pro jiný z nabízených termínů workshopů v Moravském Toskánsku, vaši registraci včetně zaplacené zálohy převedeme na zvolený termín náhradního workshopu. O nic tak nepřijdete.

Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu během 10 dnů nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budeme nuceni to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídneme jinému účastníkovi. V takovém případě částka 500 Kč propadá.

Vždy pro vás máme něco navíc

Pro každého účastníka máme nachystaný zajímavý dárek.

Vyrážíme s vámi fotit na východ i západ slunce, do těch nejlepších možných a často i naprosto luxusních podmínek. A pokud nás potřebujete, máte dotazy, věnujeme se vám i v tom nejlepším čase..

RegistraceNásledující fotografie byly pořízeny během našich workshopů.
focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2023 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies