Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2022 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Fotografování s průvodcem

Navštivte známá i dosud nepopsaná místa Moravského Toskánska s fotografem, který vlnitou krajinu dobře zná. Buďte ve správný čas na správném místě a fotografujte společně s námi. Ukážeme vám nejen odkud se ta známá místa obvykle fotí. Ukážeme vám také s jakým nastavením fotoaparátu je fotíme my a ukážeme vám i jaký vliv bude mít váš pohyb po krajině na výslednou kompozici. Ukážeme vám, jak se na krajinu dívat a jak hledat správné místo k jejímu zachycení..

A to vše česky, německy nebo anglicky.

Novinka! Teleobjektivy k zapůjčení. Více informací na Zapůjčení fotografické techniky.

Jak to funguje?

Pokud chcete mít skvělé fotografie, je třeba se podřídit přírodě a počasí. Pokud si naplánujete termín několik týdnů či měsíců dopředu, počasí může, ale také nemusí, vyjít. Proto doporučujeme dopředu naplánovat pouze časový rámec 2 až 7 dnů a datum návštěvy upřesníme telefonicky až na základě přesné předpovědi počasí. Ta bývá k dispozici nejdříve 7 až 3 dny před plánovaným datem.

Ale umíme vyhovět i ze dne na den. Jen se musíte zeptat.
Kunkovický mlýn, Moravské Toskánsko
Kunkovický mlýn

Co budete potřebovat?

Na parádní fotografie budete potřebovat kvalitní fotoaparát s dlouhým sklem a na ranní či večerní focení stativ. Obecně doporučujeme bezzrcadlovku či zrcadlovku s výměnými objektivy a alespoň 200mm sklo. Jestliže si svým vybavením nejste jistí, poradíme vám při domlouvání termínu.

Novinkou letošní sezóny je možnost zapůjčení fotografického vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy. Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, prosíme připište vzkaz do mailu.

Je třeba počítat s tím, že se prakticky po celou dobu budeme pohybovat venku v přírodě. Spoustě fotografů bývá zima, protože spoléhají na teploty z předpovědi počasí. Zapomínají ale, že rozhodující je pocitová teplota a na ni má vliv také vítr a vlhkost vzduchu. Díky tomu je pocitová teplota často o 5 až 10 stupňů nižší než ta v předpovědi. A budeme se pěšky pohybovat po polních cestách, okrajích polí a travnatých pásech. Tam všude bývá bláto. Proto doporučujeme holínky (nebo alespoň starší boty) ve velkém igelitovém sáčku, aby jste se mohli na focení přezout.

Na něco jsme zapoměli? Zeptejte se.

Kolik to stojí?

Půl dne (6 hodinový blok) - 2.290 Kč
Celý den (12 hodinový blok) - 3.490 Kč
Odpoledne, přespání, dopoledne (6+6 hodinový blok) - 3.990 Kč

Uvedené hodiny jsou orientační, vždy se v první řadě snažíme o vaši spokojenost. Proto celý den chápeme jako celý fotografický den, od ranního až po večerní focení. V letních měsících to může být i více než 12 hodin.

Cena zahrnuje: Účast 1-3 osob, fotících či nefotících. Prohlídku nejzajímavějších míst Moravského Toskánska s ohledem na počasí a roční dobu a ranní či večerní focení na vybraném místě. Odborné vedení při fotografování a osobní konzultace.
Cena nezahrnuje: Dopravu do místa konání ani cestování během dne, cenu za nocleh, stravu ani pojištění.

V rámci Moravského Toskánska předpokládáme společné cestování jedním vozem, vaším nebo za úplatu naším.

A něco navíc?

Snažíme se vám vyjít vstříc ve všech vašich požadavcích. Možné je například vyzvednutí na letišti (Brno, Praha, Vídeň či Bratislava) nebo na nádraží (Brno, Břeclav). Můžeme navštívit i jiná fotograficky zajímavá místa Jižní Moravy včetně Milotic, Valtic, Lednice, Mikulova, Novomlýnských nádrží či Pálavy. Umíme domluvit ubytování i návštěvu vinného sklípku.

Stačí jen říct.

Kam napsat?

i n f o @ m o r a v s k e t o s k a n s k o . c z (vyhoďte mezery)

Budu váš průvodce.

Objednávka dárkového poukazu

Prosíme vyplňte všechna pole označená hvězdičkou. Firmu uveďte, pokud si Dárkový poukaz necháváte poslat do zaměstnání.
Po stisknutí tlačíka Odeslat se zobrazí poděkování.

Focení během roku, Moravské Toskánsko
Focení během roku
Copyright © 2016 - 2023 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany