Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2022 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy Jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio-pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.

Už třetím rokem nabízíme rozšířený formát workshopu. Přidali jsme večerní fotografování v neděli a ranní fotografování v pondělí. O celých 50% se tak zvýšil počet ranních a večerních focení!

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních či podzimních polí.

Čejkovická třešeň, Moravské Toskánsko
Emil Čelustka - Čejkovická třešeň

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe a v rámci workshopu navštívíme i místa, která jiní ještě ani neobjevili.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již sedmým rokem intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj to nejcennější, co máme - náš čas!

Termíny

7. - 10. října 2022
14. - 17. října 2022
21. - 24. října 2022

Říjnové termíny jsou zaměřeny na focení barvících se stromů, keřů a vinohradů.

Program workshopu

1. den (pátek): 15:30 - 17:00 sraz dle roční doby, ubytování, první večerní focení
2. den (sobota): ranní focení, teorie fotografování, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
3. den (neděle): ranní focení, praktická cvičení, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
4. den (pondělí): ranní focení, 9:00 ukončení workshopu

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více, ideální je objektiv 100-400mm na full-frame těle
- pořádný stativ a dálková spoušť (kabel, IR, BT)
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Důležitý je především objektiv a pokud nemáte alespoň zoom 70-200mm, zvažte jeho vypůjčení. Pomoci mohou kamarádi nebo půjčovna fototechniky v Brně. Stativ můžeme zapůjčit my zdarma.

Šardický posed, Moravské Toskánsko
Marek Svoboda - Šardický posed

Lektoři

Emil Čelustka, web, galerie
Marek Svoboda, web, galerie

Cena

3.490 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu, přednášku o stativech a ukázky prací lektorů.
Cena neobsahuje: Dopravu do místa konání a během workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý účastník sám.

Doprava

Cestovat do místa konání workshopu můžete vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Na místě se pak domluvíme, abychom cestovali co nejmenším počtem vozů. Je dobrým zvykem domluvit se s majitelem vozidla na podílu na nákladech.

Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít bezplatnou spolujízdu z Brna a v den ukončení workshopu také cestu do Brna. Pozor, tato nabídka je omezena počtem míst ve voze a platí známé: kdo dřív příjde...

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v oblasti Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci. Samostatný pokoj vám ale nemůžeme zaručit, je třeba se zeptat. Větší šance je při brzké registraci, na poslední chvíli je pravděpodobnost menší..

Pokud jsou vaše požadavky na ubytování vyšší, můžete si zajistit ubytování dle svých představ a na ranní sraz dojíždět. Hotely najdete v Kyjově, Čejkovicích a Velkých Bílovicích.

Stravování

Snídáme společně v penzionu po návratu z ranního focení. Podle aktuální nabídky penzionu využijeme buď možnost snídaně nabízené penzionem (á 120 Kč) nebo bude možnost si nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci, případně si objednáváme dovážku do penzionu.
Šardický remízek, Moravské Toskánsko
Emil Čelustka - Šardický remízek

Storno

Svou registraci můžete zdarma zrušit nejpozději 14 dnů před konáním workshopu. V takovém případě vám cena již uhrazeného workshopu bude vrácena v plné výši.

Účast můžete zrušit i později. Pokud si vyberete některý z našich následujících workshopů, zdarma Vám změníme termín. Při požadavku na vrácení peněz bude odečten manipulační poplatek ve výši 500 Kč.

Vždy pro vás máme něco navíc

Pro každého účastníka máme nachystaný zajímavý dárek.

Vyrážíme s vámi fotit na východ i západ slunce, do těch nejlepších možných a často i naprosto luxusních podmínek. A pokud nás potřebujete, máte dotazy, věnujeme se vám i v tom nejlepším čase..

RegistraceNásledující fotografie byly pořízeny během našich workshopů.
focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2022 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany