Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2022 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy Jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio-pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.

I tento rok nabízíme rozšířený formát workshopu. Přidali jsme večerní fotografování v neděli a ranní fotografování v pondělí. A skvělou zprávou je, že cena je stále stejná!

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních či podzimních polí.
Siesta ve vinohradu, Moravské Toskánsko

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již pět let intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě každoroční fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj to nejcennější, co máme - náš čas!

Termíny

15. - 18. října 2021 - poslední volné místo
22. - 25. října 2021

Říjnové termíny jsou zaměřeny především na barvící se stromy a vinice, barvy v krajině a případné mlhy.

Program workshopu

pátek: 16:00 sraz ubytování, první večerní focení
sobota: ranní focení, teorie fotografování, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
neděle: ranní focení, praktická cvičení, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
pondělí: ranní focení, 9:00 ukončení workshopu

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více, ideální je objektiv 100-400mm na full-frame těle
- pořádný stativ a kabelová nebo jiná dálková spoušť
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Důležitý je především objektiv a pokud nemáte alespoň zoom 70-200mm, zvažte jeho vypůjčení. Pomoci mohou kamarádi nebo půjčovna fototechniky v Brně. Stativ můžeme zapůjčit my zdarma.
Dufkův vinohrad, Moravské Toskánsko

Lektoři

Emil Čelustka, web, galerie
Marek Svoboda, web, galerie

Cena

2.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu, přednášku o stativech a ukázky prací lektorů.
Cena neobsahuje: Dopravu do místa konání a během workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý účastník sám.

Doprava

Cestovat do místa konání workshopu můžete vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Na místě se pak domluvíme, abychom cestovali co nejmenším počtem vozů. Je dobrým zvykem domluvit se s majitelem vozidla na podílu na nákladech.

Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít bezplatnou spolujízdu z Brna a v den ukončení workshopu také cestu do Brna. Pozor, tato nabídka je omezena počtem míst ve voze a platí pouze pro první přihlášené.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v oblasti Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci. Samostatný pokoj vám ale nemůžeme zaručit, je třeba se zeptat. Větší šance je při brzké registraci, na poslední chvíli je pravděpodobnost menší..

Pokud jsou vaše požadavky na ubytování vyšší, můžete si zajistit ubytování dle svých představ a na ranní sraz dojíždět. Hotely najdete v Kyjově, Čejkovicích a Velkých Bílovicích.

Stravování

Snídáme společně v penzionu po návratu z ranního focení. Podle aktuální nabídky penzionu využijeme buď možnost snídaně nabízené penzionem (á 100 Kč) nebo bude možnost si nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci, v čase povinně zavřených restaurací objednáváme dovážku do penzionu.
Moravské Toskánsko

Storno

S ohledem na pandemii a možná vládní omezení, která jsou předvídatelná hůře než počasí, přistupujeme tak jako minulý rok k rušení účasti velmi vstřícně. Prostě chceme, aby jste si workshop opravdu užili a nestresovali se s nějakými termíny.

Pokud se rozhodnete svou účast na workshopu z jakéhokoli důvodu zrušit, nabídneme vám zdarma přeregistraci na některý z dalších termínů workshopu. Pouze při požadavku na vrácení peněz bude odečten manipulační poplatek ve výši symbolických 100 Kč.

Vždy pro vás máme něco navíc

Pro každého účastníka máme nachystaný zajímavý dárek.

Vyrážíme s vámi fotit na východ i západ slunce, do těch nejlepších možných a často i naprosto luxusních podmínek. A pokud nás potřebujete, máte dotazy, věnujeme se vám i v tom nejlepším čase..

RegistraceNásledující fotografie byly pořízeny během našich podzimních workshopů.
podzimní focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2021 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany