Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy Jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio-pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních či podzimních polí.
Moravské Toskánsko

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již čtvrtým rokem intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě každoroční fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj to nejcennější, co máme. Náš čas!

Termíny

23. - 25. srpna 2019
13. - 15. září 2019
11. - 13. října 2019

Srpnový termín je zaměřený na struktury podmítnutých či zoraných polí. V září se soustředíme na kontrasty mezi hnědými poli a zelenými stromy. Říjnový termín pak míří na barvící se stromy a vinohrady.

Program workshopu

pátek: 16:00 sraz (v říjnu v 15:00) ubytování, první večerní focení
sobota: ranní focení, teorie fotografování, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
neděle: ranní focení, praktická cvičení, návštěva zajímavých lokací, 15:00 ukončení workshopu

Doporučená výbava

- zrcadlovka nebo bezzrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více, ideální je objektiv 100-400mm na full-frame těle
- pořádný stativ a kabelová nebo jiná dálková spoušť
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Důležitý je především objektiv a pokud nemáte alespoň zoom 70-200mm, zvažte jeho vypůjčení. Pomoci mohou kamarádi nebo půjčovna fototechniky v Brně. Stativ můžeme zapůjčit my zdarma.
Moravské Toskánsko

Lektoři

Emil Čelustka, //www.celustka.com, //moravsketoskansko.cz/emil-celustka.html
Marek Svoboda, //www.marapara.cz, //moravsketoskansko.cz/marek-svoboda.html

Cena

2.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu, přednášku o stativech a ukázky prací lektorů.
Cena neobsahuje: Dopravu do místa konání a během workshopu, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Doprava

Cestovat do místa konání workshopu můžete vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Na místě se pak domluvíme, abychom cestovali co nejmenším počtem vozů. Je dobrým zvykem domluvit se s majitelem vozidla na podílu na nákladech.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v penzionu Šardice, přímo v srdci Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci. Samostatný pokoj vám ale nemůžeme zaručit. Větší šance je při brzké registraci, nedlouho po vypsání termínů. Naopak pokud se registrujete na poslední chvíli, je pravděpodobnost zajištění samostatného pokoje menší..

Pokud jsou vaše požadavky na ubytování vyšší, můžete si zajistit ubytování dle svých představ a na ranní sraz dojíždět.

Stravování

Snídáme společně v penzionu Šardice po návratu z ranního focení. Podle aktuální nabídky penzionu využijeme buď možnost snídaně zajištěné penzionem (á 95 Kč) nebo bude možnosti si nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci.
Moravské Toskánsko

Storno

Storno své registrace můžete provést do 30 dnů před konáním workshopu. V takovém případě vám cena již uhrazeného workshopu bude vrácena v plné výši.

Stornovat svou registraci můžete i v posledních 30 dnech před konáním workshopu. V takovém případě bude z ceny workshopu odečtena cena ubytování - 900 Kč. Dobrou zprávou je, že pokud se nám podaří uvolněné místo obsadit, vrátíme vám celou částku.

Vždy pro vás máme něco navíc

Pro každého účastníka máme nachystaný zajímavý dárek.

Vyrážíme s vámi fotit na východ i západ slunce, do těch nejlepších možných a často i naprosto luxusních podmínek. A pokud nás potřebujete, máte dotazy, věnujeme se vám i v tom nejlepším čase..

Registrace

Vyberte požadovaný termín:


Následující fotografie byly pořízeny během našich třech podzimních workshopů.
podzimní focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2019 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany