HomeOblast Moravské ToskánskoMapa Moravského ToskánskaObce - přehled služebKde fotitGalerie fotografiíAkce, články, novinkyKalendář Moravské Toskánsko 2024Workshop Moravské ToskánskoFotografování s průvodcemNabídka fotoobrazůVína Moravské ToskánskoWebcamKontakt

Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio‑pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.

Už pátým rokem nabízíme rozšířený formát workshopu. Přidali jsme večerní fotografování v neděli a ranní fotografování v pondělí a díky tomu se o celých 50% zvýšil počet ranních a večerních focení.

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních či podzimních polí.

Čejkovické vinohrady
Čejkovické vinohrady

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe a v rámci workshopu navštívíme i místa, která jiní ještě ani neobjevili.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již sedmým rokem intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj to nejcennější, co máme - náš čas!

Termíny

Barevné stromy a vinohrady 11. - 14. října 2024
18. - 21. října 2024
25. - 28. října 2024

V říjnu se soustředíme na barvící se stromy a vinohrady.
Kvetoucí stromy a keře 4. - 7. dubna 2025
11. - 14. dubna 2025
17. - 20. dubna 2025

Dubnové termíny jsou zaměřené na fotografování jarní zeleně a kvetoucích stromů.
Jetel inkarnát a vlčí máky 16. - 19. května 2025
23. - 26. května 2025


Květnový termín je zaměřený na jetel inkarnát, termín na konci května pak na vlčí máky.

Program workshopu

1. den (pátek): 15:00 - 17:00 sraz (dle roční doby), ubytování, první večerní focení
2. den (sobota): ranní focení, teorie fotografování, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
3. den (neděle): ranní focení, praktická cvičení, návštěva zajímavých lokací, večerní focení, posezení u fotek a vínka
4. den (pondělí): ranní focení, 9:00 ukončení workshopu

Doporučená výbava

- bezzrcadlovka nebo zrcadlovka s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více, ideální je objektiv 100-400mm na full-frame těle
- pořádný stativ a dálková spoušť (kabel, IR, BT)
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Novinka! Od letošní sezóny je možnost zapůjčení fotografického vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy. Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, uděláte nejlépe, pokud připíšete vzkaz do poznámky k registraci.

Posed v mlze
Posed v mlze

Lektor

Emil Čelustka, web, galerie

Cena

3.990 Kč
Cena obsahuje:
- 3x večerní focení
- 3x ranní focení
- návštěvy fotolokací během dne
- odborné vedení při fotografování
- osobní konzultace v průběhu focení
- přednášku o teorii fotografování
- přednášku o stativech
- přednášku o managementu fotografií
- přednášku a ukázku zpracování fotografií
- odhalování manipulovaných fotografií
- praktický seznam balení
Cena neobsahuje:
- dopravu do místa konání
- dopravu během workshopu
- náklady na ubytování ani místní poplatky
- stravu ani nápoje
- cestovní pojištění
Jaký je postup:
- ihned budete vyzváni k úhradě zálohy 500 Kč
- úhrada zálohy vám zajistí místo na workshopu
- 30 dnů před WS budete vyzváni k úhradě 3.490 Kč
- při registraci v posledních 6 týdnech před konáním workshopu budete vyzváni rovnou k úhradě celé čásky


Doprava

Cestovat do místa konání workshopu můžete vlastním vozem nebo veřejnou dopravou. Na místě se pak domluvíme, abychom cestovali co nejmenším počtem vozů. Je dobrým zvykem domluvit se s majitelem vozidla na podílu na nákladech.

Pokud budete cestovat veřejnou dopravou, můžete využít bezplatnou spolujízdu z Brna a v den ukončení workshopu také cestu do Brna. Pozor, tato nabídka je omezena počtem míst ve voze a platí známé: kdo dřív příjde...

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v oblasti Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci. Samostatný pokoj vám ale nemůžeme zaručit, je třeba se zeptat. Větší šance je při brzké registraci, na poslední chvíli je pravděpodobnost menší..

Pokud jsou vaše požadavky na ubytování vyšší, můžete si zajistit ubytování dle svých představ a na ranní sraz dojíždět. Hotely najdete v Kyjově, Čejkovicích a Velkých Bílovicích.

Stravování

Snídáme společně v penzionu po návratu z ranního focení. Podle aktuální nabídky penzionu využijeme buď možnost snídaně nabízené penzionem (120 - 150 Kč) nebo bude možnost si nakoupit u pekaře či v obchodě. Obědy a večeře po dohodě v restauraci, případně si objednáváme dovážku do penzionu.
Dufkův vinohrad
Dufkův vinohrad

Storno podmínky

V životě se může stát spousta věcí a proto je dobré znát i podmínky případného storna. Více informací...

Pokud jste doplatek ještě neuhradili:
Platba na potvrzení registrace ve výši 500 Kč je nevratná. Pokud se nemůžete v zamýšleném termínu zúčastnit a rozhodnete se pro účast na jiném mém workshopu či termínu, vaši registraci i se zaplacenou zálohou bezplatně převedu na nový termín. O nic tak nepřijdete.
Pokud na výzvu o doplatek nereagujete:
Pokud na výzvu o doplatek ceny workshopu v následujících 10 dnech nezareagujete a neprovedete platbu doplatku, budu nucen to považovat za storno vaší rezervace a místo na workshopu nabídnu jinému účastníkovi. V takovém případě částka 500 Kč propadá.
Pokud jste doplatek už uhradili:
Pak storno provádíte v posledních 30 dnech před odjezdem a já budu nucen z ceny workshopu odečíst částku za váš podíl na ubytování. Kladný rozdíl vám vrátím, záporný rozdíl po vás budu požadovat doplatit. Pro tyto případy doporučuji sjednání komerčního pojištění storna cesty.


Vždy pro vás máme něco navíc

Pro každého účastníka máme nachystaný zajímavý dárek.

Vyrážíme s vámi fotit na východ i západ slunce, do těch nejlepších možných a často i naprosto luxusních podmínek. A pokud nás potřebujete, máte dotazy, věnujeme se vám i v tom nejlepším čase..

RegistraceNásledující fotografie byly pořízeny během našich workshopů.
Focení v Moravském Toskánsku
Focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2024 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies