Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2022 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Kontakt

Jsme k zastižení jen na mailu: i n f o @ m o r a v s k e t o s k a n s k o . c z (vyhoď mezery)

You can reach us by email only: i n f o @ m o r a v s k e t o s k a n s k o . c z (remove all spaces)

jarní Moravské Toskánsko
Vlnění - fotografie oceněná stříbrnou medailí na The EPSON international pano awards 2021

O projektu Moravské Toskánsko

Projekt Moravské Toskánsko vznikl z myšlenky na konci roku 2015 za účelem propagace jedinečně zvlněné krajiny v jihovýchodní části Jižní Moravy. V únoru 2016 jsem zaregistroval doménu a za 14 dnů spustil první verzi webu, obsahující především fotografie vlnité krajiny.

Tím odstartovala nikdy nekončící cesta neustálého doplňování a přepracovávání webu, realizace nových nápadů, nepřetržitého poznávání oblasti Moravského Toskánska, ale především poznávání spousty úžasných lidí, zemědělců, podnikatelů a vinařů, kteří svou každodenní prací dávají krajině zcela jedinečný vzhled a kouzlo. A proto se na webu moravsketoskansko.cz čím dál tím víc věnujeme nenásilné propagaci především jejich práce, služeb a krásného vína.

A proč právě Moravské Toskánsko? Protože krajina v oblasti připomíná vlnitou krajinu italského Toskánska a také se podobným způsobem fotí. Také proto, že se tak oblasti začínalo říkat mezi fotografy. Běh věcí urychlil i pokus oblasti říkat České Toskánsko, což žádného moraváka nemohlo nechat chladným. :-)

Najdete nás i na Facebooku a Instagramu.

podzimní Moravské Toskánsko
Solitér - fotografie oceněná stříbrnou medailí na The EPSON international pano awards 2020


O autorovi projektu

Jmenuji se Emil Čelustka a pocházím z Brna. Pracuju v IT a s vážným fotografováním jsem začal v roce 2004.


S výhledem na Langkofel Na vrcholu Cima Grande Z překročení Hochalmspitze Na vrcholu Cima Grande Procházka po hřebeni

Začínal jsem s fotografováním hor, především rakouských Alp. Hory mě uchvátily a já se začal zajímat o jména vrcholků, jejich nadmořskou výšku i cesty, které vedou nahoru. A začal jsem na ty vršky chodit po čím dál tím náročnějších cestách, až z toho byla vysokohorská turistika. Postupně jsem přidal i lezení technicky méně náročných lezeckých cest. Láska se změnila ve vášeň a díky ní jsem do dnešního dne stál na 137 alpských třítisícovkách, včetně pár čtyřtisícovek. Paradoxně ale hory fotím méně a méně, protože hlavním cílem se stalo zdolání vrcholu.


Z focení v Toskánsku Focení v soutěsce Partnachklamm V sedle mezi vrcholy Wildspitze

Obdobně to bylo i s láskou k vlnité krajině Toskánska, kam jezdím fotit od roku 2006. Byla to láska na první pohled. Roky jsem pak pečlivě sbíral informace, které jsem ještě podstatně rozšířil při přípravě fotografického průvodce po Toskánsku pro appku Fripito.

V roce 2016 jsem založil server Moravské Toskánsko a od té doby se intenzivně věnuju propagaci zvlněné části Jižní Moravy na webu i na Facebooku.

Více o mě najdete na mém osobním webu: celustka.com


Chvíle po ranním focení Dolomitů Na terase chaty Lagazuoi Pózování se sněhulákem
Copyright © 2016 - 2023 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany