HomeOblast Moravské ToskánskoMapa Moravského ToskánskaObce - přehled služebKde fotitGalerie fotografiíAkce, články, novinkyKalendář Moravské Toskánsko 2024Workshop Moravské ToskánskoFotografování s průvodcemNabídka fotoobrazůVína Moravské ToskánskoWebcamKontakt

Fotografování s průvodcem

Navštivte známá i dosud nepopsaná místa Moravského Toskánska s fotografem, který vlnitou krajinu dobře zná. Buďte ve správný čas na správném místě a fotografujte společně s námi. Ukážeme vám nejen odkud se ta známá místa obvykle fotí. Ukážeme vám také s jakým nastavením fotoaparátu je fotíme my a ukážeme vám i jaký vliv bude mít váš pohyb po krajině na výslednou kompozici. Ukážeme vám, jak se na krajinu dívat a jak hledat správné místo k jejímu zachycení..

A to vše česky, německy nebo anglicky.

Novinka! Teleobjektivy k zapůjčení. Více informací na Zapůjčení fotografické techniky.

Jak to funguje?

Pokud chcete mít skvělé fotografie, je třeba se podřídit přírodě a počasí. Pokud si naplánujete termín několik týdnů či měsíců dopředu, počasí může, ale také nemusí, vyjít. Proto doporučujeme dopředu naplánovat pouze časový rámec 2 až 7 dnů a datum návštěvy upřesníme telefonicky až na základě přesné předpovědi počasí. Ta bývá k dispozici nejdříve 7 až 3 dny před plánovaným datem.

Ale umíme vyhovět i ze dne na den. Jen se musíte zeptat.
Šardické biopásy
Makové biopásy

Co budete potřebovat?

Na parádní fotografie budete potřebovat kvalitní fotoaparát s dlouhým sklem a na ranní či večerní focení také stabilní stativ. Obecně doporučujeme bezzrcadlovku či zrcadlovku s výměnými objektivy a alespoň 200mm sklo. Ideální je objektiv s ohniskovou vzdáleností 100-400mm na full-frame těle. Jestliže si svým vybavením nejste jistí, poradíme vám při domlouvání termínu.

Novinkou je možnost zapůjčení fotografického vybavení tak, aby vám tato služba ušetřila čas a zlepšila vaši první zkušenost s fotografováním krajiny teleobjektivy. Více na Zapůjčení fotografické techniky. Pokud máte o službu zájem, prosíme připište vzkaz do poznámky k poptávce.

Je třeba počítat s tím, že se prakticky po celou dobu budeme pohybovat venku v přírodě. Spoustě fotografů bývá zima, protože spoléhají na teploty z předpovědi počasí. Zapomínají ale, že rozhodující je pocitová teplota a na ni má vliv také vítr a vlhkost vzduchu. Díky tomu je pocitová teplota často o 5 až 10 stupňů nižší než ta v předpovědi. A budeme se pěšky pohybovat po polních cestách, okrajích polí a travnatých pásech. Tam všude bývá bláto. Proto doporučujeme holínky (nebo alespoň starší boty) ve velkém igelitovém sáčku, aby jste se mohli na focení přezout.

Na něco jsme zapoměli? Zeptejte se.

Kolik to stojí?

Den s přenocováním
Zahrnuje 6 hodin odpoledne a večer s pokračováním po přenocování dalších 6 hodin ráno a dopoledne. Služba je koncipovaná pro cestovatele, kteří přijíždějí z Prahy nebo Vídně. Společně strávíme dohromady 1 den a mohu vám dělat společnost i při večeři.

3.990 Kč
Jeden den
12 hod průvodce. Od 16. března do 15. září je den delší než 12 hodin a každá hodina navíc je za příplatek 300 Kč/hod. Služba je pro cestovatele, kteří v oblasti zůstávají více dnů a chtějí se na začátku seznámit s oblastí Moravského Toskánska.

3.490 Kč
Půl dne
6 hod průvodce. Tento formát je vhodný pouze na krátké seznámení s malou částí oblasti. Služba zahrnuje jeden blok s ranním nebo večerním focením na jedné lokalitě. Ve zbývajícím čase navštívíme 2-4 dalších fotografických lokací.

2.290 Kč

Cena zahrnuje: Účast 1 - 3 osob, fotících či nefotících. Prohlídku nejzajímavějších míst Moravského Toskánska s ohledem na počasí a roční dobu a ranní či večerní focení na vybraném místě. Osobní konzultace zahrnující nastavení fotoaparátu, komponování snímků či techniku focení.
Cena nezahrnuje: Dopravu do místa konání ani cestování během dne, cenu za nocleh, stravu ani pojištění.

V rámci Moravského Toskánska předpokládáme společné cestování jedním vozem, vaším nebo za úplatu naším.
Při rezervaci více dnů je celková cena kalkulována podle tarifu Den s přenocováním.

Po předběžném odsouhlasení termínu vás vyzvu k úhradě zálohy ve výši 1.000 Kč. Po připsání platby vám bude vybraný termín potvrzen mailem. Pro případné přesunutí termínu je záloha platná po dobu 1 roku.

Cestujete z Prahy nebo z Vídně?

Cesta automobilem z Prahy do Moravského Toskánska trvá 3 - 3,5 hod jedním směrem. Při použití vlaku nebo autobusu na trase Praha - Brno počítejte se 2,5 - 3 hod na cestě a další 1 hod na cestu autem z Brna do Moravského Toskánska.

Cesta automobilem z Vídně do Moravského Toskánska trvá přibližně 2 hod jedním směrem. Pokud pojedete vlakem, trasa Vídeň - Brno je 1,5 - 2 hod, trasa Vídeň-Břeclav 1 - 1,5 hod. Počítat je třeba i s časem na cestu z Brna (Břeclavi) do Moravského Toskánska.

Je zřejmé, že Moravské Toskánsko není na jednodenní výlet z uvedených dvou hlavních měst, která jsou nejčastějším cílem cestovatelů. Proto jsme pro vás připravili službu Den s přenocováním. Během 2 dnů stihnete cestu, návštěvu Moravského Toskánska, přenocování, ranní focení i cestu zpět. A to vše pohodlně a bez stresu a zbytečného přepínání se.

A něco navíc?

Snažíme se vám vyjít vstříc ve všech vašich požadavcích. Možné je například vyzvednutí na letišti (Brno, Praha, Vídeň či Bratislava) nebo na nádraží (Brno, Břeclav). Můžeme navštívit i jiná fotograficky zajímavá místa jižní Moravy včetně Milotic, Valtic, Lednice, Mikulova, Novomlýnských nádrží či Pálavy. Umíme domluvit ubytování i návštěvu vinného sklípku.

Stačí jen říct.

Poptávka průvodceBudu váš průvodce.

Objednávka dárkového poukazuFocení v Moravském Toskánsku
Focení v Moravském Toskánsku
Copyright © 2016 - 2024 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany
Informace o ochraně osobních údajů a užití cookies