Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2022 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Kde fotit - Šardický remízek

Šardický remízek je pro fotografa obrovskou výzvou a jeho focení prověří vaše schopnosti i techniku. Místa k focení jsou hned tři a jsou od sebe poměrně dosti vzdálená. Z každého naznačeného místa získáte jiný úhel pohledu, budete vybírat jinou kompozici a potýkat se s jinými problémy a nejspíš budete potřebovat tři různé objektivy. Pro všechna místa je společné, že se nevyplatí chodit mimo vyznačené oblasti, do vinic či po polí, protože lepší pozici pro váš snímek najdete jen stěží.

Na fotografování z nejbližší pozice je dostačující objektiv okolo 100mm na full-frame, ale spoustě krásných záběrů brání dráty elektrického vedení.

Focení z travnatého biopásu vyžaduje sklo okolo 300mm na full-frame a hospodářské budovy mezi vámi a remízkem se dají zakrýt horizontem. Pokud však je přilehlé políčko osázenou kukuřicí nebo řepkou, vzrostlé plodiny bývají tak vysoké, že focení z těchto míst je téměř nemožné.

Fotografování z alfaltové cesty nad Šardicemi je na techniku nejnáročnější. Ani 400mm objektiv nemusí stačit na jednoduchou a čistou kompozici. Často je potřeba 600mm i víc a také trpělivé hledání toho správného místa, ze kterého získáte fotografii, na které nebude třeba retušovat žádnou větvičku či anténu zasahující do záběru.

Pohledy na Šardický remízek

foto: Emil Čelustka
Tato fotografie může být ozdobou vašeho interiéru. Stačí jen málo...

Mapa Moravské Toskánsko - Kde fotit - Šardický remízek

Copyright © 2016 - 2022 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany