Home Nejnovější fotografie Galerie autorů Akce, články, novinky Mapa Moravského Toskánska Obce - přehled služeb Kde fotit Kalendář 2021 Nabídka fotoobrazů Víno Moravské Toskánsko Workshop Moravské Toskánsko Fotografování s průvodcem Webcam Kontakt

Fotografická soutěž Moravské Toskánsko 2021

Třetím ročníkem fotografické soutěže volně navazujeme na první dva ročníky, pořádané převážně na sociální síti Facebook. Jenže časy se mění a třetí ročník vypisujeme na zde webu. Podařilo se nám zajistit zajímavé ceny pro vítěze a pro účast v soutěži není třeba uhradit účastnický poplatek.

Cílem soutěže je ukázat vám jedinečně zvlněnou krajinu jižní Moravy a možná vás i motivovat k její návštěvě.

A snad se nám podaří přivést vás alespoň na chvíli na jiné, radostnější, myšlenky a přiblížit tak lepším časům.

Šardické biopásy

Téma: vlnitá část jižní Moravy

Náš slogan: "vlnitá část jižní Moravy" už přes 5 let přesně definuje nepřesně dané hranice oblasti Moravského Toskánska. To, co se na začátku možná zdálo menší, se s postupem času docela pěkně rozrostlo na oblast, kterou se vyplatí objevovat v každém počasí, v každé roční době. Můžete se inspirovat naší mapou, ale do soutěže přijímáme i fotografie nových míst, splňujících téma soutěže.

Termíny

Zasílání soutěžních fotografií do 11. dubna 2021.
Vyhlášení nominovaných fotografií začátkem května 2021.
Vyhlášení vítězů soutěže na přelomu května a června 2021.

Odměny pro vítěze

Autor vítězné fotografie obdrží poukaz na ubytování pro dvě osoby na 3 noci se snídaní v Penzionu Šardice v hodnotě 3.300 Kč.
Autor druhé fotografie obdrží poukaz na workshop Moravské Toskánsko v hodnotě 2.990 Kč.
Autor třetí fotografie obdrží 1 karton (6 lahví) vína Moravské Toskánsko od rodinného vinařství Foretník ze Šardic v hodnotě 1.320 Kč.

Pravidla soutěže

Přihlášením do soutěže vyslovujete svůj souhlas s Pravidly soutěže a potvrzujete, že jste autorem fotografie a disponujete neomezenými užívacímí právy k fotografii.
Do soutěže budou přijaty maximálně 2 fotografie pořízené od 1. července 2017 do 31. března 2021.
Fotografie musí být pořízené v oblasti Moravského Toskánska tak, jak ji definuje mapa Moravského Toskánska. Přijaty budou i fotografie pořízené v katastru obcí s oblastí Moravského Toskánska přímo sousedících.
Zaslané fotografie musí být ve formátu JPG, 3000 pixelů delší strana, maximální velikost souboru 10 MB, barevný prostor RGB (sRGB nebo AdobeRGB) s připojeným ICC Profilem.
Obsah fotografie nesmí být změněn přidáním částí jiné fotografie či retušováním nad rámec běžných úprav. Panoramata a HDR snímky musí být sestaveny z fotografií pořízených na stejném místě ve stejný čas s podmínkou zachování původní scény. Pro ověření těchto skutečností má porota právo si vyžádat originální RAW soubor.
Fotografie nesmí obsahovat vodoznak, logo, podpisu, URL či rámeček.
Přihlášení fotografií do soutěže probíhá jejich zasláním na mailovou adresu info@moravsketoskansko.cz. Součástí mailu musí být jméno, příjmení, adresa a telefonní číslo autora, název přihlašované fotografie, datum pořízení fotografie a jméno obce, v jejímž katastru byla fotografie pořízena.
Přihlášením fotografií vám zůstávají zachována vaše autorská práva k dílu. Jejich přihlášením do soutěže udělujete pořadateli soutěže nevýhradní, bezúplatné a časově neomezené právo užití pro účely propagace soutěže na sociálních sítích a internetu obecně.
Organizátor soutěže si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže fotografie, které podle názoru organizátora nesplňují Téma a Pravidla soutěže, etické normy či platné zákony. Vyřazeny budou také fotografie všech autorů Moravské Toskánsko.

Vítězné fotografie 2017

Z focení v Toskánsku Focení v soutěsce Partnachklamm V sedle mezi vrcholy Wildspitze

Sponzoři a poukazy

Penzion Šardice asi není třeba zvlášť představovat. Leží v samotném srdci Moravského Toskánska, v obci Šardice, která se právem pyšní nejvyšší koncentrací zajímavých míst a fotografických lokací. Pro pobyt v Moravském Toskánsku je to ideální místo. Penzion Šardice věnoval hlavní výhru, poukaz na ubytování pro dvě osoby na tři noci se snídaní. Poukaz je platný 1 rok od vystavení a lze ho uplatnit při rezervaci pobytu u pana Karlíka. Z nabídky termínů jsou vyňaty události jako je Slovácký rok v Kyjově, místní hody, Vánoce a Silvestr.

Druhou cenu věnoval pořadatel soutěže. Přednosti našich poukazů jsou dostatečně známé. Podrobnější popis vlastností najdete ve článku 3 přednosti dárkových poukazů Moravské Toskánsko.

Třetí cenou je ochutnávková kolekce vín řady Moravské Toskánsko z rodinného vinařství Foretník ze Šardic. Nabídka vín je obecně popsána zde na webu, ale v době vyhodnocení soutěže bude v nabídce již 5 různých odrůd a výherce obdrží od každé jednu láhev + 1 bonusovou.

Vítězné fotografie 2016

Z focení v Toskánsku Focení v soutěsce Partnachklamm V sedle mezi vrcholy Wildspitze
Copyright © 2016 - 2021 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany