Fotografický workshop Moravské Toskánsko

Objevte oblast jedinečně zvlněné krajiny, kterou formovala příroda společně s člověkem. Objevte nepoznané krásy Jižní Moravy, objevte vlnky, remízky, kapličky, bio-pásy i vinice v oblasti právem nazývané Moravské Toskánsko.
jarní Moravské Toskánsko

Co vám ukážeme?

Naším cílem je ukázat účastníkům workshopu krásy Moravského Toskánska, včetně postupů jak vyhledávat vhodné kompozice i správný čas k jejich fotografování. Chceme ale co nejvíce využít příležitostí a možností, které se nám v daném termínu nabídnou. Proto je níže uvedený program workshopu pouze orientační, každý den se jako správní fotografové krajiny budeme přizpůsobovat počasí, světlu i neustále se měnícím podmínkám jarních polí.

A proč právě s námi?

Krajinu Moravského Toskánska dokonale známe. Radek Severa, rodák z Mistřína, vlnitou krajinu objevoval už za svého mládí jako nimrod a později jako fotograf. Mnoho dnes známých a obdivovaných míst fotografoval a fotografie publikoval jako první autor. Navíc, díky své práci se v krajině Moravského Toskánska prakticky denně pohybuje.

V rámci teoretické části vám ukážeme a vysvětlíme, čím je focení v Moravském Toskánsku jedinečné a v čem se liší od fotografování jiných krajinek. Vysvětlíme vám, díky kterým fyzikálním faktorům jsou vlny na fotografiích tak úžasné.

Navíc, jako jediní se již dva roky intenzivně věnujeme primární propagaci oblasti Moravského Toskánska mezi nejširší veřejností. Strávili jsme tisíce hodin při výběru fotografií, psaní textů, vyhledáváním v mapách, při přípravě postů pro Facebook, při přípravě každoroční fotografické soutěže, přípravou přednášek, kalendářů a nejnověji i pohlednic. Nechceme oblast jen "vytěžit". My máme Moravské Toskánsko opravdu rádi a investujeme do něj náš čas!

Termíny

6. - 8. dubna 2018 - poslední 2 volná místa!
13. - 15. dubna 2018

Program

pátek: 16:00 sraz, ubytování, první večerní focení
sobota: ranní focení, teorie fotografování, večerní focení, posezení u fotek a vínka
neděle: ranní focení, praktická cvičení, 15:00 ukončení workshopu
jarní Moravské Toskánsko

Lektoři

Radek Severa, http://www.radeksevera.estranky.cz, http://moravsketoskansko.cz/radek-severa.html
Emil Čelustka, http://www.celustka.com, http://moravsketoskansko.cz/emil-celustka.html

Cena

2.990 Kč

Cena obsahuje: Odborné vedení při fotografování v rámci workshopu, osobní konzultace, 2 hod teoretického výkladu a ukázky prací obou lektorů.
Cena neobsahuje: Dopravu do místa konání, ubytování ani místní poplatky, stravu ani pojištění. Tyto náklady nese každý z účastníků sám.

Ubytování

Pro účastníky workshopu zajišťujeme rezervaci ubytování v penzionu v oblasti Moravského Toskánska, tak aby nebylo nutné za focením dlouho cestovat. Rezervovány jsou dvoulůžkové pokoje, případný požadavek na samostatný pokoj je třeba oznámit při registraci.

jarní Moravské Toskánsko

Doporučená výbava

- zrcadlovka nebo systémový kompakt s výměnnými objektivy
- objektiv(y) s ohniskovou vzdáleností 70mm a více
- pořádný stativ a kabelová spoušť
- přechodové ND filtry jsou výhodou, ale nejsou nezbytně nutné
- boty do terénu a igelitovou tašku nebo pytel na ně, aby je bylo po přezutí kam uložit

Registrace

Vyberte požadovaný termín:


jarní Moravské Toskánsko
Copyright © 2016 - 2018 Emil Čelustka - Moravské Toskánsko / Moravian Tuscany